письма читателей Сторожевой Башни 1920-ых годов - История Свидетелей Иеговы

Перейти к контенту

Главное меню:

письма читателей Сторожевой Башни 1920-ых годов

Архивы > письма 1920-30 гг.
Документ №21

Дорогі браття: Мир Вам! – На початку сього року попала мені до рук одна книжка вашого видання видання під назвою «Божий Плян Віків.» котра мене дуже зацікавила, бо з неї довідався о таких річах, о яких я ніколи не мав докладного поняття. Читав я її аж п’ять разів. Чим більше читав, тим ліпше все розумів укриті річи. Тому за всяку ціну постановив спровадити собі від вас всі підручники, які тільки є на нашій мові. На початку січня я написав до вас лист і просив о висилку сих книжок за посліплатою, да нетерпеливо ждав аж нарешті в марцю отримав 3 ренепіси почтою на книжки, листи і Башти. Прийшов на почту і там мені все видали. Бігцем біг до дому, як би на крилах був несений. Хоч єще не знав які, і не читав, то вже відчував я духа радости і любови. Вашу працю – а радше Господню – ціню над золото. Однак Фарисеї дуже забираються переслідувати слово Боже – та на сором їм є вже і Піонери ваші в цілім світі. На слідуючу неділю в «церкві» була проповідь тільки о мені і о ваших книжках. Оповідають, що велика зараза приходить з Америки, і дуже мені грозять клятвою і усім иншим. Мої спів брати селяне називають «Бакцістом (себто Бабтистом.) а жінкам, то вже якось за тяжко вимовити та й кажуть «Басістий».
Я не дивуюсь їх глупоті, а радше засліпленню – бо й я був таким. – Було би ще много писати, але любі мої – я духом з вами, прошу вас дуже сердечно присилайте, що можете книжок, бо то ПІОНЕРИ ПРАВДИ. Я зі свої сторони вповаючи на Божу поміч буду добре уважати, як маю з дальшею працею поступати бо у нас ще надто темнота. Муситься робити усе помало і з розвагою. – На тім кінчу і зодоровлю всіх братів.
Ваш – Т. Ков.
Документ №22

Цікаві Листи
Лист з пов. Радехів – Галичина.
Любезні в Христі Брати! Я ваш брат повідомляю вас, що отримав від вас два журнали, і складаю вам велику подяку, що ви не відмовили мені вислати і молю небесного Отця, щоби на дальше благословив вашу працю. Читаючи сей журнал, то аж серце радується, і дуже сильно загріває до любові і до віри та виконування і підпорядкування себе під Плян Отця небесного. – тому прошу вас на дальше висилайте, бо правду полюбив і ціню її понад всі скарби в світі. Присилайте, нехай узброюся в слово Правди. – Я бідний, грунту немає, взагалі нич не маю, але се все для мене марнота. Мій тато є війтом, та до того ще в церкві за братчика, про Свідки Єгови. Письмо й слухати не хоче. – а від коли я пізнав правду, дуже мене зненавидів, ніби то, що я колись був «християнином,» а тепер зробився Жидом і поганином. Та се мене не настрашило я в дійсности тепер пізнав, що сі всі, що кажуть, що шось мають, то вони нічого не мають. Я єще молодий в правді – тому прошу о поміч Словом Правди, як також загадуйте в своїх молитвах за тутешніх братів, щоби встояти в вірі проти сатани то його оруддя, якого він тепер на часі. – Я маю 23 роки і одинак у свого тата, та однак за се, що я змінився – приняв до серця слово правди – зненавиділи мене. Однак Ісус виразно сказав і будуть вас ненавидіти і видавати задля ім'я мого.
Пересилаю вам дар – бо більшого не можу, дар любови, яка нас лучить та сили до дальшої боротьби проти зла.
Ваш брат в Христі – Василь Я…
 
Документ №23

Кохані Брати в Господі Ісусі Христі! Я щиро вам дякую за вашу літературу, що ви нам вислали. Я отримав від вас дві Вартові Башті і дві книжочки, котрі мені дали велику радість. Я зараз роздав її людям. Кохані, в нас на Волині є около 100 німецьких братів, в Україні, не нема в правді тільки що інтересуються. Надіюся, що коли буде література о правді, то не забаром і брати будуть, бо нарід жадний слова правди. Літературу можна висилати до нас, але в (регістрованім) оплаченім листі, то напевно зайде. Се коштує, але інакше то не допускать. Ми отримали з Німеччини співанники, і Гарфу, як є на українській мові, то ми дуже бажали би мати.
Ваш брат – Якуб Готліб (Німець). – Житомір, Україна.

Документ №24

             До Міжн. Тов. Дослідників Біблії: Складаємо Вам найсердечнійшу подяку за прислані книжки, котрі члени нашого бідного комітету читають і з котрих вони бачать де правда. Ми зібрані тут надальше просимо вас не забувати нас, і як се не зробить вам великої страти то просимо пришліть нам Біблію. Тут на острові Куба ми всі в тяжкім положенню. Про се просимо не забувайте за нас бо з тих книжок люде бачать де є правда і не одному з них отворяться очи, і будуть так поступати, як говорив наш Спаситель. – Чекаючи на відповідь ми остаємось в християнській любві.
Комітет Українських Емігрантів в Гавана, Куба.

 
Документ №25

Лист з повіту Костополь – на Волині – під Польщею.
..Дорогі браття в Господі: Доношу вам про чудну картину: Ті книжки, котрі ви мене прислали, другим разом, як я до вас писав я не отримав в порядку. Прошу повідомити мене скільки ви вислали. Бо знаєте на останній почті пакунок тих книжок був зданий сільському почтареви, і коли він приніс їх до себе до хати над вечір, тоді був у нього як раз православний священник з нашого села. Як почтар громадський принісши сю пачку і положивши її в хаті вийшов десь на хвилинку, то сей чорний крук хап за мою пачку, розірвав її та й вийняв книжки і стався насміхати. З боку ж сиділо три чоловіки, які приглядалися сій роботі. Через тиждень приходить до мене один з тих трьох чоловіків, то оповідає мені цілу історію і каже, що піп взяв собі три книжочки. Решта я дістав. Однак жаль мені і рада би знати і прошу вас напишіть мені, що ви вислали. Розуміється, я подав на поліцію, а сі списали протокол і справа пішла до суду. – Ось, я хотів вам вказати на найбільших ворогів правди. Кілько клопоту не маю, однак правда з дня на день прибирає все більше поле. Радісна вість о царстві, неначе вітер, шелестить, по золотистій пшениці в часі жнив. Люде мають велике бажання мати літературу і читати. Книжки, немов апостоли ходять з рук до рук з хати до хати. Є люде, що й противляться, але – се тільки задля осліплення сатаною. – тут щойно, як би сказати сіється, а заразом і жнеться. – Браття благаємо вас, помагайте нам пізнати більше любов Господа Бога – пересилаючи нам духовний харч на часі. – Як що маєте пришліть нам скілька співанників. - Зостаємось в милости Християньской – ваш брат і слуга: Й. Л.
Документ №26

Лист з Горлицького повіту (Горлиці) до брата в Хр. В Америці
Дорогі в Господі: - Дуже нас тішить, що посилаєте нам книжки, - се бо для нас велика радість – працювати спільно з вами на ниві Господа. Маємо надію, що праця не пійде на марно. Доношу вам, що ми отримали з головної квартири з Бруклина 40 книжок, та Загут… піп спровадив жандармів, щоби книжки позабирати, але ніхто з людей не дав, кажучи, що сі книжки не є політичні, й жандарми не брали. Тепер наш піп дуже пропагує проти книжок правди. Я вже два рази ходив до нього, А він каже до мене, що за се я маю, що я тим труднюся. Я йому відповів. Моя любов до Бога і до братів каже мені тим заниматися. Дальше, я сказав йому, чому він сам не стосується до сього, що св. Письмо учить, на що дістав відповідь, що він 16 літ учився і він мусить так поступати, себто служити за гроші (і туманити, людей. Я знова кажу йому, чому того нема у Жидів, що як бідний Жид умре, то рабін не возьме нічого за похорон, а ви попи, то й останню сорочку здерли би, помимо що сей похорон немає значіння, бо йде час, де правда має домувати. – Однак помимо, що призвав правду, не хоче її приняти і стався великим противником. – Нас се однак не зражує, ми вдячні Богу і вам, що надіслали нам слова правди, з котрим ми зібрані тут дуже будуємось. – Дорогі брати, ви знаєте які тут обставини – тож не забувайте за нас, нічого не просимо, тільки слова правди. – ЛІТЕРАТУРИ, бо все за мало. Народ будиться. Єдиному і премудрому Богу честь і слава і держава. Амінь. – Д. Треф…
 
 
 
Поиск
Назад к содержимому | Назад к главному меню