письма читателей Сторожевой Башни 1920-ых годов - История Свидетелей Иеговы

Перейти к контенту

Главное меню:

письма читателей Сторожевой Башни 1920-ых годов

Архивы > письма 1920-30 гг.
Документ №10

      Лист з Франції.
Дорогі в Господі: Приїхавши недасно з Галичини, зібрася вже до тепер разом нас 10 братів, котрі силою і духом Божим злучилися в малу громадку. Просимо вас Брати, ви всі, що маєте більшу можливість, як ми, тут бідні, вишліть нам Гарфу Божу і Біблію в нашій (українській) мові, бо ми тут можемо дістати в польській, але ми по польски мало що розуміємо. Коло нас є такі, що й інтересуються, та по польски не хотять читати. Тому браття просимо зробіть нам сю пригоду, а ми що зможемо будемо старатися звернути на кошт. Повідомляємо, що тут є много наших людей, много також є наших братів по інших містах, але віримо, що Бог допоможе і нам, нашим всім людям, колись радуватись спільно зі всіма. Поздоровляємо вас всіх в Христі, скілки є і просимо не забувайте за нас. 
Павло Лид. – франція.

Документ №11

Лист з Ріо до Суль – Бразілія.
Дорогі Земляки: Повідомляємо, що ми дістали від вас пакунок і лист. Подивившись на нього, ми зразу побачили, що та адреса нам ще не знакома.. А як розпечатали пакунок і прочитали ваш лист, то на серці всім зібраним нам в читальні, так стало весело, що аж плакали з радости, що на правду на світі є правда, і є люде, котрі жиють нею, та що є дорога і то таки взнесла, котра провадить до життя. Радувались із того, що ми не знали і булиби не знали і надалі за ню, як би не ваш труд. Що за дорогий скарб ви нам подарували, що за чудові речі. Нехай Бог вам за се нагородить. Але тепер просимо вас, пришліть нам і Біблію зо дві, бо всі ті книжки відсилають за кожде реченнє до Біблії, а тут Біблії не можна дістати, а ще до того між нами є й такі, що не знають навіть, що то таке Біблія. Повідомляємо, що ми будемо старатися покрити кошти за ваш скарб котрий як би зі самого неба впав, бо відкриває нам очі. Шлемо вам щиру подяку, що ви найшли нас в такій глухій країні, та подали слово правди. А тут наших людей много, котрий не має виходу, стогне в темряві. Не забувайте за нас і пишіть, щоби ми могли більше зрозуміти..
За Тов. М. Д.


 
Документ №12

ЛИСТИ ЗІ СТАРОГО КРАЮ.
Ольховець, Мельниця, 23. 4. 1925.
Дорогі Браття:
Прийміть поздоровлення в імені Господнім:
Повідомляємо вас, що вислані вами книжки і Вартові Башти, одержали все в порядку. Я ще сам добре не приглянувся, як вже їх і не стало. З дня на день ми чекали на них, як на правдиву їжу. Коло нас всьо добре, тільки всі ми дуже голодні того слова правди, яке вам там лекше набути. Між народом велике заінтересованнє. Найбільше цікава книжочка «Пекло.» бо люде, аж тепер, (як самі кажуть) пізнали Бога любви, та й зрозуміли, кого тепер слухали. Дорогі Браття, много, много нового, коло нас Вавилон валиться. Велика боротьба йде. Нарід, як у коловороті. Ми дякуємо Богу, що вивів нас на світло з того Вавилону. Откак те все початок. Роботи богато. Тому не забувайте за нас і висилайте нам надалі харч, щоби і ми могли по нашій можности а по волі Божій другим представити. Тішимось дуже, що відвідає нас Ваш Брат. Не забувайте, і посилайте літературу, а Бог надгородить вам.
Браття в Христі. к. Львова.

Документ №13

Дорогі Братя: 
Чував я богато про Вашу бібліотеку, з котрої виходить правдиве Слово Боже, та не знав де вас шукати…. Аж нечайно попала мені в руки від знакомого Вартова Башта, яка мене як і всіх присутніх дуже зацікавила. Радбим, як найбільше їх мати, ще більше мати слово правди, яке там є, та не годен про своє бідолацтво. Отже звертаюся до вас, як до любих Братів, а великою для мене просьбою, щоби ви були так ласкаві і прислали мені пару чисел і ще кілька книжок, що в ній є оголошення, але без грошей, бо ми такі бідні, що нема чим своє тіло викормити, до того ми ще погоріли. Прошу не лише сам але мій 88-літний старенький тато і 99-літна мама, котру маю на удержанню, бо вони хотять пізнати правду..
Най Господь надгородить вам. – Желаємо вам благословення Божого
Л.С. брат в Христі.

 
 
 
Поиск
Назад к содержимому | Назад к главному меню