Європейський суд з прав людини виніс історичне рішення на користь Свідків Єгови - Новости - История Свидетелей Иеговы

Перейти к контенту

Главное меню:

Європейський суд з прав людини виніс історичне рішення на користь Свідків Єгови

Опубликовано вход Россия · 15/3/2016 23:36:00
В четвер, 10 червня, 2010 року, Європейський суд з прав людини виніс історичне рішення на користь Свідків Єгови у справі «Свідки Єгови в Москві проти Росії». У справі йшлося про ліквідацію московської громади Свідків Єгови і заборону її релігійної діяльності в Москві.
В одноголосному рішенні судді заявили, що ліквідація і заборона були протизаконними і порушили основні права людини, гарантовані Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, у тому числі свободу релігії, право сповідувати свою релігію, право на мирні збори, а також право на справедливий і публічний судовий розгляд у розумні строки.
Рішення Суду є визначним тому, що прямо вказує, що Уряд Росії «юридично зобов’язаний… припинити виявлене Судом порушення і якомога повніше виправити завдану шкоду». Важливим є те, що Суд не виявив жодних доказів, які б підтверджували представлені Державою підстави для ліквідації.
Ось деякі уривки з рішення Суду:
“... обвинувачення, що Свідки Єгови спричиняють розпад сімей, не знайшло підтвердження”
“Законодавство Росії не відносить прозелітизм до категорії правопорушень; також не було встановлено жодних доказів недоречних методів прозелітизму…”
“...Суд не зміг виявити жодних ознак того, що неповнолітніх «втягували» [в організацію] проти їхньої волі, обманом, шахрайством або якимось іншим недоречним способом”.
“...не було переконливо показано, що … громада [Свідків Єгови] або окремі її члени підбурювали членів своєї громади чи інших осіб відмовлятися виконувати встановлені законом громадські обов’язки”.
Суд також зазначив, що “ще однією підставою для заборони громади-заявника було звинувачення в тому, що вона заохочувала своїх членів вчиняти самогубство та/або відмовлятися від медичної допомоги у ситуаціях, в яких існувала загроза життю”. Однак Суд визнав, що “звинувачення у підштовхуванні до самогубства насправді не мало жодних підстав”.
У своєму рішенні Суд також підтримав право Свідків Єгови вибирати лікування без застосування крові. Суд визнав:
“Свобода погодитись на конкретний метод лікування, відмовитись від нього або вибрати альтернативний метод лікування є важливою складовою принципів самовизначення і особистої недоторканості. Повнолітній пацієнт має право вирішити, наприклад, чи погодитись на операцію чи певну форму лікування; так само він може вирішувати, чи погодитись на переливання крові”.
Представники влади у різних куточках Росії використовували заборону у Москві як привід для проведення кампанії з цькування Свідків Єгови, метою якої була заборона Свідків по всій території Росії. На даний момент Свідки в Росії дедалі частіше зазнають цькування і поганого ставлення з боку як окремих осіб, так і представників влади; почастішали випадки підпалу місць поклоніння, арештів, незаконних обшуків, нападів, конфіскації літератури та перепон в оренді та будівництві місць поклоніння. Сподіваємось, ця найостанніша перемога в Європейському суді з прав людини спонукає російських чиновників покласти край кампанії з цькування Свідків і почати поважати їхню релігійну свободу мирно збиратися для поклоніння і ділитися своїми віруваннями з іншими.
Поиск
Назад к содержимому | Назад к главному меню